15. 04. 2018 Autor: #Startishard

Zlaté české ručičky. Tyto startupy zná celý svět.

Česká republika je ve světě známá díky spoustě věcí. Může mezi ně patřit nejvyšší spotřeba piva na světě, český hokej, nebo třeba světové topmodelky. Ve světě startupů a firem na tom ale nejsme o nic hůře a dnes vám přinášíme informace o těch, které buď už zná, nebo pravděpodobně bude znát celý svět.

Kiwi.com

Kiwi.com patří mezi nejrychleji rostoucí startupy světa a denně na něm vyhledává nejlevnější letenky tisíce uživatelů. Tento startup původem z Brna měl v úvodu svého podnikání problémy se získáním investora a byl mimo jiné podpořen Jihomoravským inovačním centrem a z hlavního města Moravy se dostal do celého světa. Mezi nejaktivnější uživatele se řadí ti z Jižní Ameriky a díky promyšlenému systému můžete na kiwi.com najít ty nejlevnější letenky i vy.

BattSwap

BattSwap vsadil, podobně jako řada ostatních firem, na elektromobilitu a řešení, která pomohou zlepšit dojezd a použitelnost elektromobilů. Název tohoto startupu vychází z anglických slovíček „baterie“ a „výměna“ a je tedy všem jasné, o co tomuto startupu jde. BattSwap chce svým řešením dostat na trh možnost, aby se jednotlivé baterie v elektromobilech vyměňovaly a dobíjely se až následně poté, co řidič se svým vozidlem bude pokračovat v cestě s jinou baterií. Ušetřil by se tak čas strávený nabíjením baterie a automobily, které fungují na elektřinu, by tak mohly být atraktivnější pro větší skupinu uživatelů.

Prusa Research

Češi vždy patřili mezi špičku v technologiích a ne jinak je tomu i ve firmě Josefa Průši, která se specializuje na výrobu 3D tiskáren. Tato firma vyváží české 3D tiskárny do celého světa a každý měsíc putuje z naší republiky na 3000 takových tiskáren. 3D tisk, který v blízké budoucnosti najde uplatnění nejen ve výrobě, ale také v domácnostech je fenoménem, jehož základy sahají ke kosmickým programů. Traduje se, že vynález 3D tiskárny byl nutnost k tomu, aby si astronauti na vesmírných stanicích byli schopni vyrábět náhradní součástky sami.

Neuron Soundware

Neuron Soundware přináší firmám jednoduché, ale zároveň geniální řešení. Jejich systém umí analyzovat poruchy strojů, ještě dříve, než k nim dojde. Díky neustálému monitoringu je možné sledovat frekvenční zvukové odchylky a reagovat tak na to, pokud stroj má nějakou poruchu už v jejím zárodku. Díky tomu mohou firmy ušetřit spoustu peněz, které by jinak bylo nezbytné na opravu vynaložit a také díky technologii, kterou Neuron Soundware poskytuje, nedojde k ušlým ziskům při výrobě.

Spaceknow

Další startup z české republiky, který je ceněný po celém světě je Spaceknow. Ačkoli Česká republika nepatří mezi velmoci vesmírných závodů, právě vesmír je pro tuto společnost klíčovým prvkem. Spaceknow se specializuje na monitoring dat prostřednictvím pořizování online snímků konkrétních míst a jejich následnou analýzu. Díky tomu mohou monitorovat například výkonnost jednotlivých továren, přírodní katastrofy, ale třeba také výstavby solárních elektráren, kdy může být důležité, v jaký okamžik taková elektrárna již fungovala, či nikoli.

Podobné články