02. 02. 2018 Autor: startishard

DOGSIE – Jak udělat radost pejskům?

O tom, že podnikat lze začít již při studiu ví své i Tomáš s Matyášem, kteří v létě roku 2016 založili projekt DOGSIE. Studenti České zemědělské univerzity spojili svoji lásku ke psům s chutí pejskům pomoct a zlepšit díky jejich službě životy i těch pejsků, kteří páníčka nemají.

Obligátní otázka na úvod. Jakého máte psa?

Já mám doma Emu – křížence teriéra s něčím dalším. Je to krásný, roztomilý a hlavně akční pejsek. Tomáš má doma dva labradory – Dejnu a Jaime.

Na jakém principu vlastně celá služba funguje?

Dogsie funguje na bázi měsíčních předplatných balíčků. Služba předplatných balíčků vznikla ve Spojených státech, kde se dá předplatit skoro cokoliv. My jsme se inspirovali a přenesli ji do odvětví, které je nám blízké – psí pamlsky. Zákazník si objedná předplatné pro svého pejska a pak mu každý měsíc chodí zásoba pamlsků a hraček na měsíc. Neděláme do krmiv, každý má své ozkoušené krmivo a to není dobré každý měsíc měnit. Dogsie přináší ty příjemné věci navíc. Jak říká naše motto #psiradost.

Jdou balíčky upravit na míru každého psa, ne pouze na základě velikosti, tak, aby například neměl na žádný z produktů alergii?

Základní dělení je dle velikosti, každopádně jsme schopni upravit balíčky pro každého pejska tak, aby mu co nejvíce vyhovovaly. Posíláme dlouhodobě balíčky pejskům s alergiemi, špatným chrupem či dalšími speciálními požadavky.

Reklama s dětmi nebo pejsky je vždycky velkým lákadlem. Vaše video mělo hodně sdílení, povedlo se Vám díky němu přilákat nové klienty?

Režisér a scénárista v jedné osobě nás varoval, že točit s pejskem a dítětem je velký oříšek, ale zvládli jsme to a velmi se to povedlo. Nikdy by nás nenapadlo, že video bude mít tolik sdílení, komentářů a pozitivních reakcí. V současné chvíli ho dle statistik facebooku vidělo přes 340 tisíc lidí. Na facebookové zdi ho zahlédlo více než 380 tisíc lidí. Neuvěřitelné, máme velkou radost. Určitě to tedy přivedlo nové zákazníky, ale hlavně se roztomilou formou lidé dozvěděli, že něco jako Dogsie existuje.

Kolik klientů, kteří dogsie vyzkouší, pokračuje v dlouhodobém předplatném?

Každý měsíc se toto číslo liší. Je velké procento lidí (cca 40%), kteří objednávají nárazově na jeden měsíc, nicméně stále roste podíl lidí, kteří objednávají dlouhodobě. Máme desítky klientů, kteří odebírají Dogsie již déle než rok.

Projektem usnadňujete život zejména majitelům pejsků, z čehož název Dogsie vyplývá. Chystáte ale balíčky i pro jiná zvířátka?

Velmi častá otázka od našich známých i zákazníků samotných. Rádi bychom dělali balíčky i pro další zvířata, sami máme dohromady doma 5 koček. Nicméně jsme si řekli, že se zaměříme naplno na pejsky, protože jim nejvíc rozumíme a práce nás naplňuje. Nechceme dělat dvě věci napůl.

Jak se stavíte například k módním kolekcím pro pejsky? Neocenily by, zejména asi jejich majitelky, možnost pravidelné obměny šatníku?

Trh se zbožím pro pejsky a jejich majitele je čím dál tím větší. Na lidech je vidět, že dbají na to, aby jejich pejsci měli to nejlepší, včetně oblečků. Pro nás jsou oblečky limitující v tom, že na každý balíček je omezený rozpočet a nejsme schopni je do Dogsie dávat. Navíc každý pejsek je trošku jinak veliký a nedokážeme si představit, jak zajistit, aby každý dostal přesně padnoucí obleček. Pro malé pejsky jsou však oblečky na zimu velmi důležitým doplňkem.

Podnikatelskou činnost spojujete s dobročinnou. 20% z hodnoty balíčku pomáhá pejskům v nouzi. Najdou se zákazníci, kteří chtějí cenu o tuto hodnotu snížit?

Ano, od začátku jsme si řekli, že budeme myslet i na pejsky, kteří nemají rodinu, která jim může každý měsíc kupovat kvalitní pamlsky a hračky. Rozhodli jsme se, že je budeme podporovat 20% ze zisku skrze neziskové partnery. Lidem se způsob, kterým odmění svého pejska a zároveň pomůžou těm bez domova, velmi líbí. Ještě se nám nestalo, že by někdo chtěl o onu „charitativní“ část Dogsie zlevnit. Stává se nám však, že lidé chtějí přispět ještě víc a ptají se nás, kam by měli prostředky navíc poslat. Naším cílem je lidi i vzdělávat například o problematice psích množíren a přeplněných útulků a snažíme se tedy naše vědomosti naší komunitě předat.

Vaše podnikání začalo při studiu vysoké školy v rámci inkubátoru Point One. V jaké jste nyní fázi? Je to již Vaše full-time činnost?

Stále jsme studenty vysoké školy a členy podnikatelského inkubátoru. Dogsie se pro nás full-time činností stalo již krátce po spuštění projektu a není neobvyklé, že opouštíme Dogsie kancelář po 12 hodinách práce. Jelikož nás to ale baví a vidíme v tom smysl, tak si to občas ani neuvědomujeme.

Jaké jsou Vaše cíle pro rok 2018?

Cílů máme hodně a plánů také. Chtěli bychom dále objevovat na trhu nové, kvalitní a zajímavé produkty, přispět alespoň 50 000 Kč našim neziskovým partnerům, získat ještě více předplatitelů v okolních státech atd.

 

Podobné články